Thursday, November 3, 2011

Kudumiskursused jõuavad Tartusse!

Hea uudis lõunaosariiklastele- nüüd on see kindel, et tulen ka Tartusse ning ajame koos vardaid sõlme! Vali, kumb päev sulle sobib, ning anna meilile oma osalemissoovist teada.
Mis kursustel toimub?
*Tutvustan erinevaid materjale ja töövahendeid, kootud pitsi iseloomu, viimistlemist ja hooldamist.
*Alustame koekirjade tundmaõppimise ja lahtirääkimisega ning paar sõna erinevatest pitsitraditsioonidest.
*Jutuks tuleb pitskudumi kavandamine, sallide erinevad liigid ja nende kudumise erinevad võimalused.
*Millega võib pitsi kudumise juures ebaõnnestuda? Miks tulemusega ei olda rahul? Analüüsime, mis võib  minna valesti.
*Praktilise harjutusena õpime erinevaid silmuste ülesloomise ja mahakudumise viise ning olen abiks proovitöö kudumisel valitud mustri järgi.

Kellele, millal?
*Kui sinu kogemused ei ole suured, küll aga on suur soov kududa, siis on see just sulle! Põhilised kudumisvõtted võiksid eelnevalt tuttavad olla.

Mis veel?
*Kaasa võiksid võtta enda puuvardad ja lõnga, kuid harjutamiseks saab neid ka minult. Lõng vali siis pitsiliseks koeks sobiva jämedusega ja vardad sellele vastava numbriga.
*Kursuselt saad kaasa kirjaliku materjali, mis sisaldab räägitud teemasid ja lisaks kasulikke viiteid ning pildimaterjali. Kohapeal on võimalus osta sallilõnga (sularahas).

Tasumine, grupi suurus ning muud olulist?
*Et saaksid kurususest võimalikult palju kasu, on grupi suuruseks plaanitud maksimaalselt 10 inimest.
*Nimekiri täitub maksmise järjekorras.
* Kursuse maksumus on 15 eurot.
*Registreerumiseks saada soov oma nime ja perekonnanimega meilile liina.rees@gmail.com  Vastu saadan arve vajalike rekvisiitidega. Kui vastus ei ole 24 tunni jooksul saabunud, kirjuta siia blogiposti juurde kommentaaridesse oma meiliaadress ning soov.
*Kui sa hindad aga hoopistükkis mugavust ning suudad koguda kokku seltskonna kudumishuvilisi, siis olen valmis tulema kursustega sulle sobivasse kohta. Kirjuta meilile liina.rees@gmail.com
*Samasse on teretulnud ka kõik tekkinud küsimused!

3 comments:

Maret said...

Oeh küll .... ma nii ootasin sellist koolitust Tartusse. Ja nüüd (kui see tuleb) ei saa mina mitte kuskile kodunt liikuda. Ebaõnn ei jäta mind :(
Ehk teinekord õnnestub.
Jõudu Sulle, kulla Rees!

Rees said...

Sellest on küll väga kahju...
Aga suured tervitused!

Helen said...

Rees, aitüma toreda ja asjaliku koolituse eest. Olen õnnelik hästi asjaliku materjali üle, mida jagasid. Lisaks sellele kogusin kahe kõrva vahele ka asjalikke nõuandeid, mida tahaks nüüd ruttu kasutama hakata.

Related Posts with Thumbnails