Thursday, March 15, 2012

Tasuta asjad on ka head!

Foto: www.looveesti.ee
Vahel on tasuta asjad lausa väga head. Tänane näide on Anu-Mall Naaritsa veetud koolitus loome-ettevõtjatele teemal, kuidas end müüa. Esiteks oli päeva vedaja suurepärane, teiseks oli päeva külaline Jaanioja talu perenaine Janika suurepärane esineja ja kolmandaks on hea meel, et leidsin ka mõtteivasid, mida üles korjata.Mmm, neid oli palju, aga näiteks arva ära, mitu aastat tuleb räigelt tööd teha, et mingitki märgatavat-mõõdetavat tuntust saavutada? Mina oleksin pakkunud, et kaks, aga õige oleks, et vähemasti viis. Et siis kõik, kes tahavad alustada, peaksid selleks rängaks teekonnaks valmis olema :-) Mina sain aga kinnitust, et lisaks valmisolekule tuleb ka tegutseda. Ja asju läbi mõelda.

Tegelikult olen ma sel nädalal noppinud ka teisi tarkuseivasid. Nädala kaks esimest päeva olid minu selle-aastase Käsitööga Tööle2 koolituse viimased. Ja üleüldse selle projekti viimased, sest mis läbi, see läbi. Eurorahade kraan kinni ja mitte üks törts rohkem. Jääb üle vaid tunnistada, et olid huvitavad ja rikkad kaks aastat, mil ma õppisin palju. Esimesel aastal ragistasin loomingulises mõttes tohutult, teine aasta oli paikaloksumise ja inimeste-aasta. Ehk kirjutan mõne aja pärast enam, praegu on emotsioon veel liiga värske ja väsimus kontides.

Kooli lõpuga seoses saan ma aga lubada väikese saladuse reetmise. Aasta algul kudusin ma siin suurt salaprojekti. See salaprojekt saab välja pandud meie grupi lõpunäitusel Eesti Käsitöö Majas, Pikk 22, Tln. Alates 27ndast oleme me kolmeteistkümnekesi seal ilmarahvale vaadata ja hinnata. Et kas saaid ikka head ideed ja teostused pärast seitset kuud haudumist. Ma arvan, aga pole kindel, et minu töö mõõtmed on vast suurimad (kui keegi kallitest kaasõppuritest üllatab suure tööga, siis vabandust).
Tänase postituse pilt on poolvalmis sallist, mille lõng on toosama värskelt saabunud ja laialijagatud peenvillane. Kaunis, koorekarva ja siidine sallilõng. Valmis sall ei lase end ka kaua oodata, sest ammused ootel tellimustööd on vaja ette võtta. Ja kaua ei lase oodata ka uus ports lõnga, mida ma loodan juba homme siia jõudvat. Lõngahoolikutel, ma loodan, läks nüüd punane tuluke põlema :-) Kohe kui on uudiseid, ma neid ka hõikan, sest ega head kraami saa ainult endale hoida.

1 comment:

Anonymous said...

Ka minu arvates on see Anu-Mall Naaritsa veetud koolitus super. Ausalt öeldes kuulaks seda mingi aja pärast uuesti.
Edu! helikene

Related Posts with Thumbnails