Saturday, September 25, 2010

Kokkuvõte sallimaratonist ja muud ka

Minu blogis on viimasel ajal päris vaikseks jäänud. Põhjusi on mitu, kaks neist lausa olulised.

Number üks...
Teate, ma ütlen teile kõigile otse ja valju häälega- hoolitsege ome tervise eest ja pange ennast tähele! Valju häälega tuleb öelda selleks, et ma ise ka ikka kuuleks. Suvi otsa oli kiire-kiire, siis tuli vanaema matuste järgne väga kurb periood ja lõpetasin puhkuse, keel vesti peal ja väsinum kui eales varem. Nüüd olen ennast lõpuks arstidel uurida lasknud ja selgub see, et olen kuu aega südamelihasepõletikuga ringi käinud (eriarstide järjekorrad... brr, ainult eriliselt vapratele inimestele. Päris haige kooleb selle ooteajaga maha). Nii et kui tunne on, et kõik on vale ja paha ja neljandale korrusele ronides ähid nagu lõpurase, siis olnuks vaja juba varem ennast arstijärjekorda sättida. Nüüd paistab tunneli lõpus juba valgus ja hakkan terveks saama.

Number kaks põhjus- kõlab hirmus naljakalt, aga mul on loomekriis ;-))) Tavalisel nokitsejal ei peaks sellist asja mitte olema, kõrgeid kunstilisi ambitsioone ju ei oma. Aga tõepoolest, nädal olin nagu sütel- teha tahaks, aga kõik tundub mõttetu. Ma siis ei teinudki põhimõtteliselt midagi.
Salle koon pisitasa muidugi edasi, aga siin väga loomingulisust ei rakenda. Töös on neid mitu.

Hää on see, et selle nihelemisega mõtlesin omale välja nö bussisõiduprojekti- pisikesed baretikesed, mida poolikuna hea kotis kanda ja kustahes kududa. Proovitöö järgnes proovitööle ja alates seitsmendast baretist võin disainiga rahule jääda.

Kui poes näete juuresoleva sildiga peakatteid, siis need ongi mu "mobiilsed" tööd. Tulemas on pehme rullservaga ja üsna napid baretid. Praegu mõtlen, milliseid kaunistusi lihtsatele peakatetele lisada. Või kas neid üldse lisada.Pealkiri tuletab meelde, et räägiks asjast ka. Sallimaraton. Kes ei mäleta või pole kursis, siis ma suve hakul sättisin endale eesmärgi kududa üheksa nädalaga üheksa pitsilist salli/Haapsalu salli. Eesmärk sai täidetud väikese erandiga- nädal jäi perekondlike kurbade sündmuste tõttu vahele.

Mis ma kokkuvõtteks ütlen? Hakkama sain, tubli olin, aga üle poole aasta sellist tempot vist ei hoiaks. Ära tüdinemine, mida ma tegelikult kartsin, ei jõudnudki õieti peale tulla. Küll oli päevi, kus ma lasin vabalt ja rivitult, sest suvel ennast selliselt "aheldada" oli ikka narr küll. Lõppkokkuvõttes ei jäänud küll midagi tegemata, aga paras kannatlikkuse proov oli viimaste sallide juures küll. Siis ma tegelikult teadsin juba, et  olen oma eesmärgi täitnud- vaadanud, kuidas mu keha sellele tempole vastu peab. Pidas peaaegu hästi.
Valmis kaheksa salli. Üheksas edenes küll kah, aga on siiani poolik ja arvesse ei lähe.

Neile, kes arvasid, et ega ma pärast maratoni ei taha sõna "kudumine" mitte kuuldagi, siis... pooleli on kampsun, mille alustasin põhimõtteliselt kohe viimase salli järel ja taaskasutusbaretikesi olen teinud 11 praeguseks.

Tehnilist poolt ei ole vist mõtet pikalt seletama hakata, lisan vaid kroonika mõttes pildid.  

Kahjuks ei ole mul pajulehekirjaga sallist vist üldvaadet, vähemalt ei suutnud ma seda leida. Sall sai ühele kolleegile ja põhimõtteliselt kohe pärast valmimist läks kingiks. See ehk vabandab, et ei saa täies suuruses seda näiteks uuesti pildistada.
 


6 comments:

miokas said...

Väga uhked sallid. Kas sul on nende tegemisel välja kujunenud miskid kindlad mõõdud ka, mida kliendid rohkem eelistavad või mida tunned et on justkui kõikse parem suurus? Ja veel tahtsin kysida, mis muster on see vasakus tulbas kolmas?

kylmjalg said...

Metsik tempo nende sallidega! Põhimõtteliselt siis päev otsa kudusid ainult või? Mina pusserdan oma esimest juba mitmendat kuud. Väga aeglaselt läheb. Umbes paar sentimeetrit päevas. Sellise tempoga peaks 3 kuu pärast valmis saama. Aga siis äärepits ja viimistlustööd...
Sulle aga head tervenemist.

Rees said...

Miokas, mõõdud leiad sa näiteks Etsy-poe sallide juurest. Tavaliselt püüan ikka 60X180 kanti, natuke siia-sinna...

Muster vasakus veerus on võetud Pitsiliste koekirjade raamatu ühest rätimustrist. Võtsin detaili ja kordasin. Igavesti ilus mu´ meelest.

Ja kylmjalg, ei kudunud ma midagist hommikust õhtuni. Sall keskmiselt 24-27 tundi ja jaga see number nädala peale. Pole hullu midagi ;-))

Anonymous said...

Oled üks äraütlemata vapper naine! Selline maraton+ kuum suvi + kurb sündmus + enda haigestumine...
Aga sallid on super! Ja nüüd tahaks neid mobiilseid baretikesi ka näha.
Edu sulle! /helikene/

Polkovnik (Kadri) said...

Ahhh, kui tubli Sa oled olnud - sallid ja baretid (mida ka nii väga näha tahaks) ent siiski - hoia ennast!!!

Katrin mdmB said...

Braavo!!! Tubli oled! Aga see jutt su tervisest ehmatas küll ära! Viimasel ajal on teisigi lähemalt-kaugemalt tuttavad sattunud ootamatult "sinisele"lehele erinevate südame ja vererõhu probleemidega, mis alguse saanud just ülekoormusest ja ületöötamisest...

Related Posts with Thumbnails