Wednesday, December 10, 2014

Ristimisrätt beebile

Mul on Etsy poe kaudu tekkinud väga toredaid võimalusi ja hoolimata kehvast inglise keelest toredaid suhteid üle maade ja merede. Olla kuduja ja anda lihtsalt mõni rätt ära müüki on midagi muud, kui olla kuduja ja anda rätt ära mingiks kindlaks kauniks sündmuseks, kus uus saaja jutustab sulle, kuidas ja kellele sall kuuluma saab. Olen tähele pannud, et teinekord hinnatakse käsitsi tehtud kudumeid ülikõrgelt ning kaunid kiidusõnad tegijale on nagu preemia.Sellised pildid aga on nagu torditükk lisaks preemiale :-)
Meie kirjavahetus Deborah´ga on olnud väga südamlik ja ma olin rõõmsalt üllatunud, kui sain nüüd, vastu talve veel pildi kevadel kootud suurest rätist, mis oma uut head elu elab mere taga. Sellel pildil ei ole rätti küll palju näha, aga tegelikult ei olegi see põhjuseks, miks ma täna postitan. Mul on hoopis hea meel, et rätt sai beebi ristseteks, mis olid ülikaunis õhustikus kolme uhke preestri osavõtul ja tegelikult kogu mu tähelepanu kuulub siin hoopis kleidile. Pilt on imekena ja soovin pisikesele mõtteis kõike head ning olen rõõmus, et mu töö oli tol päeval sellise erilise ürituse "osaline".

See kleit, kui pisut hoolsamalt vaadata suurelt pildilt, on tõeline meistriteos! Tegemist on 150aastase kauni pitsiga ning tikkimistehnika, mille nimeks Ayrshire whitework on täiesti uskumatult kaunis! Selliseid asju, mul on küll tunne, enam ei kohta. Vähemasti mina ei ole midagi nii väärikat varem oma silmaga näinud (ok, ega ka seekord oma silmaga ei näinud... aga siiski). Suurepäraseid vanu pitse olen kiirustades vaadanud näiteks Heimtali muuseumis, aga kindel on see, et kui peent valget pitsi või peent valget vana-aja tikandit võimsalt näha tahta, peab sõitma mõnesse Euroopa muuseumisse. Mul on nüüd pea aasta juba antiiksete pitside raamat, mida lehitsedes ma samu mõtteid korduvalt mõelnud olen. Sealsed pitsitraditisioonid ja tikandid on midagi muud, kui meiemaised (mis ei tähenda, et meie omad oleksid kehvikud). Ma olen ikka väga valgel lainel ja mida suurejoonelisemad tööd, seda parem, ma leian.

Aga tehnika, ikka see Ayrshire, tuleb niimoodi juhuse abil kokku puutudes googeldades koju kätte ja uskuuge, ei anna mitu päeva juba rahu! Tikkimise mõtete juurest nüüd taas kiirelt kuduma ja kaunist jõuluootust kõigile!

6 comments:

Meeli said...

Sellise tagaside nimel tasub luua! Väga kena sall, kleit ja kogu olustik. Lihtsalt imeilus!

Terje said...

See on tõesti peen tikand. Saatuse tahtel leidsin just sekkarist sedalaadi lina jõululinaks, oli kole, seismisest kollane ja keegi teda ei tahtnud. Peale minu, kes veaks koju pea kõik kaunid vanad pitsid. Tänapäeval pole sellist kannatust ega vist silmigi nii peene töö jaoks

Arella said...

Imekaunis pilt!

Anonymous said...

Kui sa oled erinevate whitework tikkimistehnikate huviline, siis võta ühendust - mountmellick embroidery ja white work embroidery meistriklassid on järgmisel aastal plaanis (kirjutan igaks juhuks ingliskeelsed nimetused, tundub et erinevatel rahvastel nimetatakse seda erinevalt).

Rees said...

Aitäh heade sõnade eest!
Kallis viimane kommenteerija- ole hea, kus ja kelle juhendamisel ma peaksin kursuseid otsima? Mind vast huvitaks küll, kui kalendrisse mahub. Päriselt kohe.

Katrin said...

Tere!
Annan teemaväliselt teada, et wordpressi aastaraporti https://heidekudumid.wordpress.com/2014/annual-report/ andmetel on Sinu blogi minu blogi viie "top referring site" hulgas. Aitäh viitamast ja kaunist aastavahetust!
Katrin

Related Posts with Thumbnails