Friday, April 13, 2012

Sammukene unistustele lähemale- Haapsalu Shawl Tour 2012


Eestikeelne tekst seekord allpool...
A few years ago I planned to invite people, who are interested in Haapsalu shawl and Estonian lace into Estonia. I circulated this information in Ravelry forum. Sadly this trip was cancelled because of many complicated circumstances. I felt really pity about it.

But good thoughts live their own life and I’m happy to announce that I’ve found a good companion in Merike with whom we have decided to organize this year a summer trip to Estonia for all those who are interested in knitting lace. Merike is a professional tour guide and I’ve become a professional lace knitter. So I’m sure we can offer you a really exciting week with us in Estonia.
Visit our blog, all questions are welcome: 

Haapsalu Shawl Day 2009, Aime Edasi and Siiri Reimann (in middle of the picture) with old Masters in Haapsalu
Pikka aega on olnud mu blogis vaikne. Ma koon ja mõtlen häid mõtteid. Tänane post on sellest, kuidas inimene ei peaks lõpetama unistamist ja kuidas vahel tuleb ka välk selgest taevast.

Väga pikalt ei heieta, aga alguse sai see idee paari aasta eest, kui Kadri alias Polkovnikuproua käis välja mõtte. Pakuks suure ilma kudujatele seda parimat, mida meil pakkuda on. Väga hea! Otse loomulikult! Mõte ei saanud aga ellu, sest samal ajal tuli minu elu võiks öelda, et raskeim periood- vanaema haigestus, pärast operatsiooni kosus ta minu juures, kuid kahjuks ei olnud talle palju päevi antud ja ka Kadril olid rahvakeeli "segajad peal". Sinna see jäi, pisut kurvalt küll, aga ma mõtlesin kudumisreisi korraldamisest edasi.

Kooli käies oli eelmisel aastal ärimoodulis vaja kirjutada projekt. No millest siis muust... Reis sai seal lahatud viimse viiluni ja kirjutatud seksikaks mistahes rahastajatele. Aga ei mingit trippi. Mis siis takistas? Eks ikka see, et ma olin üksi jäänud. Oleks vaja olnud kedagi tulihingelist enda kõrvale. Ka ei oska ma piisavalt hästi inglise keelt, kuigi vanarahvas ütleb, et pärast paari pitsi pidada ka Hiina keel väga lihtne olema. Ei pitse, ei keelt, aga mõte ära ka ei läinud. Nagu kiuste kohe.

Sel kevadel käisin ma Haapsalu salli õpetamas Mustrimaailma foorumi rahvale Tallinnas. Väga lahe koolitus oli ja õhkkond oli lahe. Suures õhinas märkasin ma viimasel päeval, et pagan küll, ma hakkan vist bussist maha jääma ja küsisin, kas seltskonnas oleks keegi, kes on autoga mind nõus bussijaama viima. Oli! Ja vot see ongi nüüd see, mille kohta võib öelda, et välk selgest taevast. Me rääkisime selle lühikese reisi ajal Rävala pst-lt bussikasse paari lausega ühest ja teisest ja bussis istudes hakkas mu mälu selekteerima mulle vajalikku. Tore inimene, seda esiteks. Giid, seda teiseks. Käsitöösõber, kes otsib midagi põnevat... Bingo! Järgmisel päeval ma ei mäleta, kas helistasin või kirjutasin Merikesele, aga näe, siin me oleme. Plaan koos ja ootame kalleid kudumissõpru maailmast külla.

Blogi, milles me hakkame reisi tutvustama, on inglisekeelne. Äsja alustasime, st et uudiseid sinna hakkab alles lisanduma. Igal nädalal üks pikem artikkel vähemasti. Kui sul on välismaal pitsikudujast sõber, keda pole siiani suutnud millegagi külla sõitma moosida, siis paku talle seda :-)
http://haapsalushawltour.blogspot.com/

5 comments:

KK said...

Väga tore algatus! Jõudu ja jaksu teile!

Laura said...

Juhuu! Jaksu ja jõudu, et kõik ikka õnnestuks!

Merike said...

Lihtsalt väga lahe ettevõtmine! Tublid!!

Olga said...

Tublid!!!

Rees said...

Aitäh!

Related Posts with Thumbnails